Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výbor 4.7.2013

9. 7. 2013

Zápis č. 10

 

z výborové schůze, která se konala dne 4.7.2013 v restauraci v Něčíni

 

 

Přítomni: V. Žid, ing. J.Huml, J. Ernest, P.Lundák, J.Mašek,  J.Frait, R.Štáfek, P.Husák, V.Kotas, R.Konečný,

 

Omluveni: V.Poplštejn, J.Lapáček

 

Program schůze:

 

1)      Zahájení a kontrola účasti

2)      Závodní sezona holoubat 2013

3)      Výroba boxů a napáječek

4)      Volby 2013 – v ZO a OS

5)      Různé

6)      Diskuze

7)      Závěr

 

 

1)      Předseda OS Václav Žid zahájil schůzi a přivítal přítomné.

 

2)      Jednotliví členové výboru OS, zastupující své ZO, se postupně vyjádřili k závodní sezoně holoubat 2013 a k navrženým vypouštěcím místům . Většina zástupců ZO měla výhrady k vypouštěcímu místu Cheb 1 a Cheb 2. Místo vypouštěcího místa v Chebu byl navržen Waidhaus. Tento byl jednomyslně schválen a nahradí v původním závodním plánu holoubat Cheb 1 a Cheb 2. Jinak zůstává původní plán v platnosti, opravený a doplněný bude všem ZO obratem zaslán. Samozřejmě bude také umístěn na internetových stránkách. Přihlášky počtů holoubat  zaslat př. Polpštejnovi – pokladníkovi OS a platbu za holoubata na účet / příp. v hotovosti také př. Poplštejnovi /  nejdéle do 31.7.2013 !

 

3)      Výbor dále řešil problém nedostatku závodních boxů a napáječek. Inventurou bylo zjištěno, že celkový stav v OS je 162 ks závodních boxů a 30 kusů napáječek, ZO Beroun zajistí výrobu 40 ks nových boxů. Přítel Žid objednal výrobu 60 kusů napáječek do dopravního auta OS.

 

4)      Výbor OS připomíná, že letošní rok je rokem volebním.

Volby do ZO musí proběhnout do 20.10.2013.

Volby do OS musí proběhnout do 15.11.2013.

     

 

5)      Výcvikář OS přítel Husák připomněl povinnost provádět kontroly v ZS a na holubnících chovatelů (při nasazování i při závodech) . Celkem 10 kontrol.

Seznam zasazovacích a otevíracích středisek jednotlivých ZO včetně přesných časů zasazování a otevírání konstatovacích hodin a EKS umístí na naše internetové stránky přítel Husák.

 

 


6)      V diskuzi se jednotliví členové vyjádřili také k problematice závodu z JV směru, ať už holoubat či starých holubů. Bylo konstatováno, že členové naší OS by se této změně nebránili, ale za předpokladu, že by z tohoto směru závodilo alespoň několik silných OS sousedících s naší OS, především kvůli kooperaci na ST a DT. V současné době toto není reálné a proto naše OS bude nadále závodit ze západního směru.

 

 

7)      Předseda OS V. Žid poděkoval přítomným za účast a výborovou schůzi OS ukončil.

 

 

 

 

 

Zapsal: P. Lundák